Zduńska Wola dawniej i dziś

Sławomir Lepczyński

HTC Wizard

HTC Wizard

Popularny Wizard został zaprezentowany w październiku 2005 roku. Urządzenie wyposażone było w ekran dotykowy 2,8 cala pracujący w rozdzielczości 240 × 320 pikseli, wysuwaną klawiaturę QWERTY, aparat z matrycą 1,3 Mpix oraz moduły WiFi i Bluetooth 2.0.

Nad pracą telefonu czuwał system Windows Mobile w wersji 5.0 (chociaż w późniejszym okresie niektórzy maniacy instalowali na nim nawet wersje 6.x Tajwański smartfon dobrze prezentował się pod względem technicznym.

W estetycznej obudowie zamknięto procesor TI OMAP 850 o taktowaniu 195 MHz, baterię o pojemności 1250 mAh, 64 MB pamięci RAM oraz 128 MB pamięci ROM, którą dodatkowo można było rozszerzyć za pomocą kart miniSD.

Urządzenie, które było uważane za jeden z najlepszych telefonów z Windows Mobile w 2005 roku, sprzedawali operatorzy komórkowi z całego świata. Na rynku były dostępne różne wersje Wizarda. Różnice nie ograniczały się jedynie do treści umieszczonych w telefonie przez konkretnego operatora.

Kosmetyczne zmiany wprowadzono również w specyfikacji urządzenia. I tak klienci mogli zakupić Wizarda 100, którego specyfikację opisaliśmy powyżej, model 110 (pozbawiony kamery) czy model 200, który trafiał do klientów zdecydowanie najczęściej i charakteryzował się nieco zmienioną obudową.