Aleksandrowicz Joanna

Joanna Aleksandrowicz – aktorka i wokalistka, stworzyła projekt „Od nocy do nocy” z którym wystąpiła na ponad 190 scenach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak między innymi: „Noce i dnie”, „Vabank” oraz cykl tang Astora Piazzolli. Joanna Aleksandrowicz miała okazję wystąpić podczas Festiwalu Literackiego Noblistki Olgi Tokarczuk

 

 

W grudniu 2020 roku odbyła się premiera pierwszego albumu zespołu Joanny Aleksandrowicz – płyty “Od Nocy do Nocy” w złotym wydaniu, który przenosi słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i kultowych filmów.  Współpracuje z czołowymi reżyserami filmowymi, m.in. Wojciechem Smarzowskim (“Kler”, “Wesele”) i Markiem Koterskim (“Baby są jakieś inne”).

Występowała na scenach wielu teatrów w Polsce m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Dodatkowo  Zdjęcia artystki pt. „Kobieta o poranku” zostały wyróżnione przez włoski portal ”Vouge Italia” oraz brytyjski „Calumet Photo UK”. Joanna w swoim rodzinnym mieście corocznie wraz ze swoimi przyjaciółkami organizują dla dzieci i młodzieży warsztaty “Droga do marzeń”.

 

 

Lubi mówić o sobie, że ma „duszę z minionej epoki”. To sformułowanie nabiera pełnych barw podczas jej koncertów i recitali, ale nie tylko. Kocha swój zawód i jest ciekawa życia, ludzi oraz każdego doświadczenia artystycznego. Praca i realizacja zawodowych projektów sprawiają, że jest naprawdę szczęśliwa. Ja swoją ciężką pracą i determinacją, stworzyłam prawdziwą osobę, wizerunek którego się nie wstydzę.

Współpracuje z najlepszymi muzykami, pełnymi pasji i zaangażowania. Ceni ludzi profesjonalnych, uczciwych i… pozytywnych. Niesie pomoc i serce potrzebującym, aby dopełnić swojej misji – nie tylko jako artystki, ale przede wszystkim – człowieka.

 

 

Na deskach teatralnych Joanna Aleksandrowicz stawiała pierwsze kroki mając 16 lat. Współpracowała z cenionymi reżyserami. Występowała na scenach wielu teatrów w Polsce m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Obecnie można ją zobaczyć na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu w spektaklu mistrza Jana Szurmieja pt. „Xsięgi Schulza”, gdzie wciela się w role Bianki – muzy głównego bohatera Brunona Schulza. Brała udział w mistrzowskiej gali piosenki artystyczne “Leszno Śpiewa” prowadzonej przez Stanisławę Celińską oraz Jerzego Satanowskiego na deskach Teatru Miejskiego w Lesznie. Ponadto wystąpiła w spektaklu Teatru Telewizji pt. “Nie Pamiętam” w reżyserii Mirosława Mamczura.

 

 

Wystąpiła w produkcjach Wojtka Smarzowskiego „Kler” oraz ‘Wesele”. Ponadto ma na swoim koncie współpracę z Markiem Koterskim przy filmie “Baby są jakieś inne”. Uczestniczyła w produkcjach kostiumowych, takich jak „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Brała także udział w serialach takich jak: „Barwy Szczęścia” oraz „Na dobre i na złe”, jak również można było ją zobaczyć w spektaklu “Nie Pamiętam” w Teatrze Telewizji.

FILMOGRAFIA

 • Wesele, Polka A. W., 2021
 • Legiony, Dziewka frywolna, 2019
 • Kler, Ofiara, 2018
 • Nie pamiętam, 2017
 • Noise In My Head, Narzeczona, 2016
 • Winda, Rajska dziewczyna, 2012
 • Baby są jakieś inne, Dziewczyna z autokaru, 2011
 • Gwiezdny Pirat, Marta, 1998
 • Ludzie i bogowie, Prostytutka Izia, 2020
 • Barwy szczęścia, Matka Kubusia, 2007
 • Na dobre i na złe, Dziewczyna, 1999