Łukomski Adam

Adam Łukomski (ur. 2001) klub KS AZS AWF Wrocław, trener Rostk William. Adam Łukomski ze Zduńskiej Woli trenował w klubie MUKS Park Zduńska Wola. Był podopiecznym Tomasza Szewczyka. Uczył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli.

 

 


 

Adam Łukomski idzie w ślady Marka Zalewskiego

10.49 s. na 100 m i 20.73 s. na 200 m z nieregulaminowym wiatrem – to wyniki Adama Łukomskiego na mityngu w Jeleniej Górze. Sprinter ze Zduńskiej Woli jest coraz bliżej osiągnięć Marka Zalewskiego – najszybszego zawodnika, który trenował w naszym regionie. Poza Łukomskim w ten weekend startowali też inni lekkoatleci ze Zduńskiej Woli i Sieradza.

Na obu dystansach Łukomski miał najlepsze wyniki w stawce. Już drugi raz w tym sezonie poprawił rekord życiowy na 100 m. Tydzień temu pobiegł w Sieradzu w czasie 10.59. Równie doskonale wystartował na 200 m. Niestety czas 20.73 s. nie może zostać uznany za oficjalny rekord życiowy, ponieważ wiatr osiągnął zbyt duże prędkości (+2,3 m/s). Życiówką Łukomskiego pozostaje wynik 21.26 s. Wychowanek PARK-u Zduńska Wola trenuje obecnie w klubie AZS AWF Wrocław.

 

 

Łukomski jest już coraz bliżej, by poprawić wyniki, które na początku lat 90. osiągał Marek Zalewski. Sprinter, który biegał w barwach Pogoni Zduńska Wola i Startu-Resursa Zduńska Wola to 16-krotny mistrz Polski seniorów na stadionie i w hali. Jego rekord życiowy na 100 m wynosi 10.36 s. (10.12 s. ze zbyt silnym wiatrem) i 20.82 s. na 200 m.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli też pozostali lekkoatleci z naszego regionu. W Lublinie startował inny były reprezentant PARK-u Tomasz Ratajczyk. W rzucie młotem zawodnik klubu AZS AWF Warszawa osiągnął wynik 68.22 m. Tydzień temu Ratajczyk ustanowił rekord życiowy, jeśli chodzi o młot seniorski. W Kielcach rzucił na odległość 70.29 m.

Sportowcy z naszego regionu rywalizowali również na mityngu w Łodzi. W skoku w dal Szymon Gabrysiak (PARK) osiągnął wynik 6.68 m. Wyróżnić należy też młociarzy. Wiktor Kruszwic (PARK) wygrał w kategorii U18 z wynikiem 55.35 m. Tylko dwa centymetry bliżej rzucił Jerzy Mes (MKS Zduńska Wola), który o prawie pięć metrów poprawił rekord życiowy.