Majkowska Justyna

Justyna Majkowska (ur. 17 lipca 1977 w Zduńskiej Woli) – polska piosenkarka, była wokalistka zespołu Ich Troje. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, pedagog.

 

 

Współpracowała z zespołem Erato, którego inicjatorem był Andrzej Wawrzyniak. Grupa brała udział w ogólnopolskich festiwalach piosenki nieobojętnej, śpiewając utwory poetyckie z własnymi tekstami bądź tekstami poetów z „Topoli”, klubu literackiego działającego przy MDK w Zduńskiej Woli. 16 kwietnia odbył się transmitowany na żywo koncert w studio S1 im. Henryka Debicha w Polskim Radio Łódź.

Od marca 2001 do maja 2003 wokalistka współpracowała z zespołem Ich Troje. Razem nagrali dwie płyty, które otrzymały status diamentowych płyt. W 2001 wydali Ad. 4, a rok później ukazała się piąta płyta pt. Po piąte... a niech gadają. 2 kwietnia 2004, nakładem wytwórni płytowej Fonografika, wydała pierwszą solową płytę pt. Nie czekam na cud z zespołem Erato.

Na początku 2006 roku, na zaproszenie Michała Wiśniewskiego, zdecydowała się wspólnie z grupą uczcić przypadające 10-lecie istnienia zespołu. Wzięła udział w występie na ESC 2006 razem z Ich Troje w składzie poszerzonym o Magdę Femme oraz zespół Real McCoy. Wokalistka również w tym samym roku uczestniczyła w trasie koncertowej Ich Troje + One Dwie. Ubiegała się również o mandat radnej Zduńskiej Woli w wyborach samorządowych. Latem 2010 dała szereg koncertów charytatywnych, wspierając chore dzieci z okolic swojej rodzinnej miejscowości.

 

 

Nakładem wytwórni płytowej Anaconda Productions, 14 listopada 2011 ukazała się jej druga solowa płyta pt. Zakochana od jutra. Nad produkcją całości czuwał duet Piotr Remiszewski i Mario Szaban. Teksty napisali m.in. Piotr Remiszewski, Jacek Dewódzki, Bogusław Jedynowicz czy Magda Femme. Na albumie znalazło się 10 premierowych utworów i piosenka z czasów zespołu Ich Troje – „Zawsze pójdę w Twoją stronę”, w zupełnie nowej aranżacji. Płyta została nominowana do nagrody European Independent Album of the Year obok albumów m.in. Selah Sue czy Adele. Nominację przyznała Impala - The independent music companies association.

W 2012 ukazała się płyta „…by starczyło czasu na miłość”, z tekstami ks. Marka Chrzanowskiego, na której Majkowska wykonała kilka utworów obok Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego. W 2016 roku razem z Michałem Wiśniewskim nagrała utwór „Krzyk”, który pochodzi z płyty Nierdzewny. 24 czerwca tego samego roku wzięła udział w koncercie z okazji dwudziestolecia zespołu Ich Troje, który odbył się w Katowicach. 8 września 2018 roku wzięła udział w jubileuszu 30 lat na scenie Michała Wiśniewskiego.

Jest ambasadorem zduńskowolskiej Fundacji AMI, pomagającej dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami. W 2009 pełniła funkcję doradcy prezydenta miasta Sieradza ds Festiwalu Open Hair. Pomogła w przygotowaniu imprezy upamiętniającej 100-lecie krótkiej kobiecej fryzury i postaci Antoniego Cierplikowskiego, fryzjera światowej sławy, który urodził się w Sieradzu. Na co dzień pracuje w szkole specjalnej, zajmuje się terapią dzieci z autyzmem.

7 maja 2005 wzięła ślub z Jarosławem Miśkiewiczem, a 25 września 2005 urodziła syna Ignacego. W czerwcu 2016 na świat przyszła jej córka, Aniela. W 2018 roku urodziła trzecie dziecko, syna Gustawa. Mieszka w Zduńskiej Woli.

 

 

 

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody zdobyte z zespołem Erato

  • 1997: Grand Prix i nagroda dziennikarzy Festiwalu „Baszta97” w Ostrzeszowie
  • 1998: Grand Prix Festiwalu Poezji Śpiewanej w Limanowej
  • 1998: II miejsce Festiwalu „Dopóki jestem uśmiechem, słowem, gestem” w Sieradzu

Nagrody zdobyte z zespołem Ich Troje

  • 2001: nagroda publiczności KFPP w Opolu
  • 2001: Grand Prix i nagroda publiczności festiwalu krajów nadbałtyckich – Karlshamn w Szwecji
  • 2002: 4 „superjedynki” KFPP w Opolu
  • 2002: nominacja do „Fryderyków” w kategorii płyta i grupa roku
  • 2003: wygrana pierwszych polskich eliminacji do konkursu Eurowizji
  • 2003: VII miejsce na festiwalu Eurowizji w Rydze

Nagrody zdobyte w karierze solowej

  • 2012: Album Justyny Majkowskiej, zatytułowany Zakochana od jutra, został nominowany do prestiżowej European Independent Album of the Year Award.