Ratajczyk Tomasz

Tomasz Ratajczyk (ur. 2002) zawodnik klubu MUKS Park Zduńska Wola zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce U18 w Györ na Węgrzech. Pobił życiowy rekord w rzucie młotem.

 Tomasz Ratajczyk ze Zduńskiej Woli już w kwalifikacjach uzyskał 75.56 m i rekord życiowy. W finale jeszcze ten rezultat poprawił. W finale rzutu młotem brązowy medal dał wynik 76.01 m. Tomasz Ratajczyk ma 16 lat. Trenuje w zduńskowloskim klubie MUKS Park. Jego trenerem jest Tomasz Szewczyk. W konkursie rzutu młotem zwyciężył Ukrainiec Michajło Kochan wynikiem 87.82, a srebro zdobył Bułgar Walentin Andriejew 81.41.

W mistrzostwach Europy U18 udział brała także Karolina Bomba z MUKS Park Zduńska Wola. W rzucie młotem zawodniczka zakończyła udział na kwalifikacjach. Karolina Bomba z wynikiem 60.82 zajęła 13 miejsce. Zduńskowolanin Adam Łukomski z MUKS Park występował w biegu na 200 m. Zakwalifikował się do półfinału, w którym padł rekord życiowy Adam Łukomskiego - 21.59. Dało to jednak dopiero 12 miejsce.